top of page

II Pomorskie Warsztaty Muchowe – z serducha: DZIĘKUJEMY!

11–12 kwietnia 2025 roku, w Gdyni Orłowo, znów pokazaliśmy, że scena fly tyingowa ma się w Polsce świetnie – a może nawet lepiej niż kiedykolwiek. W zabytkowej powozowni Królowej Marysieńki po raz drugi spotkaliśmy się, by wspólnie zawiązać nie tylko muchy, ale też nowe znajomości, wymienić doświadczenia i porządnie naładować się pozytywną energią.

To była prawdziwa uczta dla miłośników fly tyingu. W ciągu dwóch dni przy stołach pracowaliśmy nad muchami szczupakowymdi, mniejszymi  streamerami, mokrymi i suchymi muchami, klasykami i wariacjami morskimi , nimfami– każdy znalazł coś dla siebie. Choć plan był ambitny i teoretycznie kończyliśmy o 16:00, to około 18:00 sala wciąż była pełna. Nikt nie chciał wychodzić – i to dla nas największy komplement.

Za sterami warsztatów stanęła prawdziwa I liga polskiego fly tyingu: Hubert Janeczek, Michał Greszta, Tomek Kuczyński, Marcin Gregorek i niżej podpisany. Wspierał nas swoją wiedzą sprzętową Piotrek Stopczyński, a o magicznej wyprawie na Falklandy opowiedział – jak zawsze z pasją i ze znakomitymi zdjęciami – Rafał Słowikowski.

Choć pogoda postanowiła zadrwić z naszego entuzjazmu (niedzielny śnieg był już naprawdę przesadą…), nie przeszkodziło to nikomu w szlifowaniu rzutów na świeżym powietrzu. Kliniki prowadzone przez Michała Gresztę i Piotrka Stopczyńskiego cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mimo zimna i wiatru — a uczestnicy pokazali, że muchówka to nie tylko wakacyjna zabawka.

Wielką radością było dla nas widzieć tak wielu młodych uczestników i dziewczyny przy imadłach – jeśli ktoś jeszcze uważa, że fly tying to nisza dla wąskiego grona brodaczy, to zapraszamy na nasze warsztaty. Ta społeczność żyje, rośnie i ma się świetnie.

Dziękujemy Wam wszystkim – uczestnikom, prowadzącym, partnerom i przyjaciołom – za zaangażowanie, uśmiechy, pytania, pomoc w przenoszeniu stołów i tysiące inspirujących rozmów. Szczególne podziękowania dla naszych dziewczyn: Belci i Maji oraz Natali, a takze dla naszego gospodarza, Mateusza -  za organizacyjny ogień i multimedialne ogarnięcie tego wszystkiego, co działo się wokół.

Już teraz zapraszamy na III edycję Pomorskich Warsztatów Muchowych – 11–12 kwietnia 2026.
Planujemy więcej, lepiej, z dodatkowymi atrakcjami i wyciągniętymi wnioskami. Pomysły już są – będzie się działo.

A zanim to nastąpi – widzimy się jeszcze w lipcu 2025 na letniej Klinice Rzutowej! Szczegóły już niebawem.

Do zobaczenia – i dzięki, że jesteście z nami.

bottom of page